O mne / O blogu

Vitajte na blogu CestujemTrekujem.com. Ako už názov domény napovedá, ide o blog, ktorého obsahom bude predovšetkým cestovanie a turistika.

O mne 

Ahojte, moje meno je Peter Boroš. Som obyčajný chalan, ktorý prepadol turistickej a cestovateľskej vášni. Rok 2009 – môj prvý turistický výstup vôbec, boli takmer 2500 metrov vysoké Rysy vo Vysokých Tatrách. Odvtedy sa stali hory mojimi kamarátmi. Ja verím, že ony to tak vnímajú tiež.

Hovorí sa, že človek po tridsiatke by si mal začať plniť svoje sny. Už ako malý chalan som chodil prstom po mape snívajúc, že sa na tie miesta raz dostanem. Mojím detským snom bolo navštíviť všetky hlavné mestá Európy, a keď budem veľkým, tak aj celéééého sveta. 🙂 

Isto si hovoríte, že ďalší, čo dal v práci výpoveď a vydal sa do sveta. Nie, nie je to tak. Som bežný pracujúci Slovák, ktorý si vo svojom voľnom čase začal plniť svoj detský sen. Z nasporených a zarobených peňazí začínam postupne spoznávať nové mestá, krajiny, oblasti. Áno, aj Slovensko je pekné, nádherné, ale prečo nevidieť viac?

Cestujem, trekujem po svete, Slovensku a po horách výlučne bez služieb cestovných kancelárií. O to viac ma baví plánovanie výletíkov a študovanie danej krajiny, do ktorej sa chystám.

O blogu 

Tento blog som založil z dôvodu, že sa chcem s Vami podeliť so svojimi skúsenosťami, či už z hôr, alebo z ciest. V neposlednom rade je to aj môj akýsi cestovateľský fotodiár v elektronickej podobe. Dobré informácie o tom, čo vidieť, čo vedieť pred cestou, ako sa dostať v danej krajine z bodu A do bodu B, koľko stojí vstupné, lístok na bus, vlak, rôzne mapy miest a oblastí, linky na weby sa na internete hľadajú ťažko. V článkoch sa Vám budem snažiť podať tieto infošky prehľadne a všetko na jednom mieste.

Bude mi potešením ak Vám tento blog v niečom poradí, inšpiruje na cestu do hôr, alebo k cestovaniu. 🙂

Keďže cestovanie nie je zadarmo, zverejním aj rozpočet. Veď prečo nie? Môžete aspoň porovnať, či sa Vám to podarilo lacnejšie, alebo drahšie ako mne. 

Prajem príjemné čítanie 🙂

Peter Boroš

Pridať komentár

Čeština‎ CS English EN Deutsch DE Русский RU Slovenčina SK